Lasagne Bolognese

IMG_3894

- porce pro 8 osob

 

Na boloňskou omáčku

100 g sójovýho granulátu

1 balení marinovanýho tempehu

2 středně velký cibule

2 mrkve

2 petržele

čtvrtka celeru

1,5 dcl červenýho vína

250 g rajskýho protlaku

čerstvá nebo sušená bazalka

sůl

pepř

 

Sójový granulát připravíme dle návodu. Zeleninu nakrájíme na kostičky a osmažíme na oleji. Přidáme na malý kostičky nakrájený tempeh a sójový granulát, ze kterého vymačkáme přebytečnou vodu. Směs osolíme a opepříme, vše lehce osmažíme, zalejeme červeným vínem a necháme víno odvařit. Až se víno odvaří, směs zalejeme rajským protlakem, dochutíme bazalkou a vaříme asi 30 minut.

 

Na bešamel

50 g rostlinnýho másla

5 lžic hladký mouky

¾ litru rostlinnýho mléka (dle potřeby)

sůl

 

V hrnci si rozpustíme rostlinný máslo, přisypeme mouku a necháme lehce zpěnit. Za stálýho míchání přiléváme mléko do požadovaný konzistence a vaříme asi 10 minut (po ochutnání nesmí být cítit mouku).

 

Ještě budeme potřebovat:

500 g bezvaječných lasagní

veganský parmezán

 

Předehřejeme si troubu na 180 °C. Nachystáme si zapékací mísu o velikosti 30*30 cm. Mísu vymažeme rostlinným máslem. Na dno nalejeme trochu bešamelu a skládáme první vrstvu lasagní, který jsme si minutu povařili ve vroucí vodě. Na lasagně dáme první vrstvu boloňský omáčky, na ní rozprostřeme tenkou vrstvu bešamelu a lehce posypeme veganským parmezánem. Takto pokračujeme do spotřebování všech ingrediencí. Poslední vrstva se liší od ostatních. Tvoří ji pouze vrstva lasagní zalitá bešamelem a posypaná veganským parmezánem. Lasagne pečeme asi 40 minut (nebo než jsou lasagne měkký).

 

Pokud budete recept zkoušet, nezapomeňte mě označit na Instagramu ❤️